Inhoud
De opleiding tot docent Integrale Yoga deel 2 is een 100 uur opleiding, het tweede deel van de 200 uur basisopleiding.
De volgende onderdelen maken deel uit van deze opleiding:
- Veel aandacht voor innerlijke ontwikkeling en persoonlijke begeleiding
- Verschillende aspecten van het lesgeven, waaronder lesvaardigheden, spreekvaardigheid en inhoudelijke vorming.
Voor de aspirant docent is de eigen innerlijke ontwikkeling het uitgangspunt van zijn of haar leraarschap - Uitbreiding van de verschillende Hatha Yoga houdingen
- Verdieping van de ademhaling volgens de leer van Hara.
Deze ademhaling staat ten dienste van de verinnerlijking en helpt de leerling-yogi kracht en bewustzijn te laten neerdalen in de verschillende delen van zijn wezen. - Toepassingen in de dagelijkse omstandigheden.
- Meditatie en innerlijke ontwikkeling sluiten aan bij zowel de Haralessen als bij de traditionele yogascholing.
Toelatingseisen
- Certificaat Docent Integrale Yoga deel 1.
Kosten
Opleiding door-de-week: €1.650,-
Weekendopleiding: €1.795,-
Examenkosten (optioneel): € 125,-
De totale kosten dan wel de eerste maandtermijn dienen voor aanvang van de opleiding te zijn voldaan.
Bij het betalen in termijnen wordt bij de weekendopleidingen een toeslag gerekend à € 100,-.
Bij de kosten zijn inbegrepen:
- Volledige cursus Integrale yoga deel 2
- Ondersteunend lesmateriaal
- Consumpties en lunch tijdens de gehele opleiding (vanaf sept 2025 exclusief de lunch)
Het lesmateriaal wordt eigendom van de cursist, het auteursrecht berust bij Stichting Integrale Yoga Nederland.
Stichting Integrale Yoga Nederland staat ingeschreven bij het Centraal Register Kort Beroeps Onderwijs (CRKBO) en is daardoor een erkende instelling als bedoeld in de Europese BTW-richtlijn.
Dit houdt in dat de opleidingen met 0% BTW worden gefactureerd.
Startdata
Opleidingen seizoen 2025 – 2026
Dinsdag 11 februari 2025 – 8 juli 2025
1 lesdag per week; 20 lesdagen
Tijdsduur: ca 5 maanden
Voorjaarsvak. 25/2; Meivak. 29/4;
Woensdag 3 september 2025 – 4 februari 2026
1 lesdag per week; 20 lesdagen
Tijdsduur: ca 5 maanden
Herfstvak: 22 okt; kerstvak.: 24 en 31 december
Zondag 14 september 2025 – 12 juli 2026
2 lesdagen per maand (2e en 4e zondag)
Tijdsduur: ca 11 maanden
Kerstvak.: 28 december
Opleidingen seizoen 2024 – 2025
Zaterdag 7 september 2024 – 5 juli 2025
2 lesdagen per maand (1e en 3e zaterdag); 19 lesdagen
extra oefendag 29 maart 2025
Tijdsduur: ca 10 maanden
Kerstvak. 4/1; Meivak. 3/5
Startdata zijn onder voorbehoud van voldoende aanmeldingen.
Lesdagen duren van 09.30-16.15 en bestaan uit twee blokken van anderhalf uur en twee lessen van een uur, met in het midden een gezamenlijke lunchpauze van 13.00-14.00.
Studiebelasting
Onze opleidingen zijn praktijkopleidingen.
De student in de door-de-weekse opleiding moet erop rekenen 1 tot 3 uur per week extra tijd voor de opleiding vrij te maken en de student in de weekendopleiding op 1 tot 3 uur per 14 dag, afhankelijk van de yoga-ervaring.
De tijd dient om zich oefeningen eigen te maken, het lesgeven te oefenen en de gegeven theorie te bestuderen.
Voor de aspirant docent in de weekendopleiding worden 2 oefendagen georganiseerd, waarin de cursisten onder begeleiding van een ervaren docent praktijk ervaring op kunnen doen.
Het wordt deelnemers aan de opleiding aangeraden om daarnaast wekelijks yogalessen te volgen. Dat kan ook bij de eigen yogaschool in de eigen woonplaats.
Certificaat en Diploma
Voor het behalen van het certificaat docent Integrale Yoga 200 uur dien je beide opleidingstrajecten met succes te voltooien en ten minste twee voldoende beoordeelde stagelessen te hebben gegeven.
Voor het behalen van het diploma docent Integrale Yoga 200 uur dien je beide opleidingstrajecten met succes te voltooien en het afsluitend examen met goed gevolg te hebben afgelegd.
Tijdens het tweede deel van de opleiding kan de aspirant docent op aanwijzing van de begeleidende docent stagelessen gaan geven buiten de opleidingsgroep. Wanneer deze voldoende beoordeeld zijn kan men het examen aanvragen. Het examen wordt afgenomen door een ervaren onafhankelijke docent Integrale Yoga die geen lesgeeft in de opleiding die de aspirant docent volgt. Het examen bestaat uit een Integrale Yogales geven aan een groep leerlingen.
NB Cursisten die de opleiding voor de eigen ontwikkeling volgen ontvangen bij voldoende aanwezigheid het certificaat van deelname Integrale Yoga deel 2.
Na de opleiding kun je deelnemen aan vervolgopleidingen, specialisatieopleidingen, nascholingsdagen en workshops om door te groeien naar een 500 uurs diploma. Stichting Integrale Yoga Nederland is een autonome stichting en geeft certificaten en diploma’s uit onder eigen regels die getoetst zijn aan de internationale standaarden voor yoga opleidingen, zoals aantal uren les onder begeleiding, stage en vakkenpakket.
Aanmelden
Wanneer je deel 1 van de basisopleiding hebt gevolgd, kun je doorstromen naar deel 2.
Hiervoor meld je je aan met een apart inschrijfformulier.
Het formulier ontvang je aan het einde van de opleiding deel 1.
Je kunt het ook per mail aanvragen: opleiding@integraleyoga.org